Що потрібно знати про штам COVID-19 «Дельта»
Що потрібно знати про штам COVID-19 «Дельта»
В Україні прогнозується погіршення епідемічної ситуації з коронавірусної хвороби вже найближчим часом. Нам слід готуватися до третьої хвилі пандемії коронавірусу COVID-19. ВООЗ минулого тижня вже заявила про збільшення випадків захворювання в усьому світі і пов’язує це з поширенням штаму «Дельта», який значно легше передається, ніж інші штами.
Вперше штам «Дельта» ідентифікували в грудні минулого року в Індії. А вже у липні його зафіксували в 111 країнах і за прогнозами ВООЗ за кілька місяців він стане домінуючим у світі.
Які особливості штаму «Дельта» COVID-19?
Вища контагіозність. «Дельта» поширюється швидше за інші штами.
«Дельта» у 1,6 рази агресивніший, у 2,3 рази частіше призводить до госпіталізації, у 1,5 рази частіше – до реанімації.
Вчені все ще збирають дані чи штам «Дельта» є більш смертельним за інші варіанти COVID-19. Однак, аналізуючи ситуацію з поширенням «Дельти» у Великій Британії, можна стверджувати, що рівень госпіталізацій та смертності може зрости серед не вакцинованого населення.
Чи захищають від штаму «Дельта» наявні вакцини?
За попередніми даними вакцини на 60-80% захищають від хвороби та на 95% від ускладнень, через які можлива госпіталізація.
Український уряд посилив контроль пасажирів, які прибувають з країн, де зафіксовано спалах штаму «Дельта». Однак найефективнішим способом захисту буде повна вакцинація себе та своїх рідних.
Усі бажаючі можуть вакцинуватися попередньо записавшись у свого сімейного лікаря.
Вкотре нагадуємо, що вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.
І не забувайте дотримуватися соціальної дистанції, особистої гігієни , носити маску особливо в умовах підвищених ризиків скупчення громадян під час спекотної погоди у приміщеннях громадського харчування, торговельно-розважальних центрах, в інших закладах розважальної діяльності, закладах торговельного та побутового обслуговування, транспорті.