Увага!!! Тонкий лід!!!

Дата: 19.12.2023 15:19

⚠️ Обережно, тонкий лід! На Рівненщині розповіли про правила поведінки на водоймах взимку

📊 З початку року на водоймах Рівненської області загинуло 35 людей, з них 6 – взимку. Таку сумну статистику озвучив під час брифінгу у Рівненській ОДА начальник Відділу техногенної безпеки Управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Рівненській області полковник служби цивільного захисту Роман Дрига.

Модерував - в.о. директора Департаменту цифрової трансформації та суспільних комунікацій ОДА Олександр Корольчук.

«Під час льодоставу водойма може бути небезпечною. Лід в початковій його стадії є тонким і неміцним, а прибережна кромка може бути дуже слабкою. Температурні коливання, такі як нині спостерігаються, додають ще й ополонки та проталини, часто припорошені снігом. Тому необхідно завжди пам'ятати про небезпеку тонкого льоду і його підтавання», - зауважив Роман Дрига.

‼️ Основні правила поведінки на водоймах в зимову пору року:

- Не виходьте на лід, якщо ви не впевнені, чи він безпечний. Найбільш небезпечний лід – світлого пористого забарвлення.

- Не йдіть на лід одні.

- Не йдіть на лід у темний час доби або у погану погоду.

- Не йдіть на лід, якщо ви п’яні.

- У жодному разі не можна виходити на тонкий лід та перевіряти його міцність ударом ноги. Для цього варто використовувати палицю.

- Не можна стрибати та бігати по льоду, збиратися великими групами на одному місці.

- На початку льодоставу небезпечною є середина водоймища, а в кінці зими – прибережні ділянки.

- Також неміцним лід може бути біля стоку води, там, де б’ють ключі, де швидкий плин або струмок впадає в річку.

- Тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід, на ділянках, покритих товстим шаром снігу.

✅ Безпечним вважається лід:

для одного пішохода – лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів;

для обладнання ковзанки або риболовлі – не менше 10-12 сантиметрів (масове катання – 25 сантиметрів).

«Якщо людина провалилася під лід, не варто стрімголов бігти до неї. Не можна підходити стоячи. Потрібно наближатися лежачи, розкинувши в сторони руки та ноги. Бажано мати при цьому страховку. Також можна використовувати дошки або інші предмети, які є під руками. Особа, яка надає допомогу, повинна наблизитися до потерпілого на відстань, яка дозволить подати мотузку, пояс, палку або багор», - розповів Роман Дрига.

👨‍🦰 Наприкінці брифінгу пан Роман закликав не нехтувати власною безпекою. А також звернувся до батьків, щоб пояснили дітям, які небезпеки чатують на зимових водоймах, та нагадали правила поведінки.